Vybrať jazyk

História

História

1909

Dva roky potom, ako doktor Oscar Troplowitz prišiel s inovatívnou myšlienkou balzamu na pery, značka Labello bola uvedená v Nemecku, Švajčiarsku a Rakúsko-Uhorsku. Slovo Labello pochádza z latinského slova "labium" (pery) a "bellus" (krásny), ktoré presne vystihujú poslanie Labella - dať Vám krásne pery!

1911

Labello uviedlo novátorské balenie, pri ktorom ste mohli tyčinku vytiahnuť potlačením dna obalu. V tej dobe boli produkty starostlivosti o pery predávané nezabalené, menšie kúsky sa odrezávali z väčších a balili do  fólie. 

Obrázok: 1911, cenník zo Spojeného kráľovstva

1914

Po úvodnom úspechu na prvých európskych trhoch bolo Labello uvedené do dánskych, anglických, talianskych a holandských obchodov. Takže ľudia, ktorí v tej dobe cestovali, mohli kúpiť Labello na ich zahraničných cestách.

Obrázok: 1914, cenník z Dánska, Talianska a Nemecka

1922

Plechovkový obal Labella bol nahradený hliníkovým pre ľahšie použitie a možnosť nosenia vo vrecku alebo v kabelke. V tejto dobe bolo Labello dostupné v dvoch verziách: bežné biele alebo farebné červené, ktoré bolo jedným z prvých farebných balzamov na pery poskytujúcim starostlivosť.

Obrázok: Hliníkový obal

1935

V 30. rokoch bolo Labello dostupné vo viac než v 30 krajinách sveta. Určite existoval dôvod, prečo sa stalo takým populárnym.

Obrázok: 1935, cenník z Kolumbie

1938

Už v 30. rokoch produkovalo Labello výborne navrhnuté reklamy s cieľom informovať svojich zákazníkov o nových produktoch starostlivosti o pery. Dnes je tento typ reklamy opäť populárny, mnoho ľudí ho nazýva "retro".

Obrázok: 1938, reklama z Nemecka

1952

Červené a biele Labello boli populárnymi v celom svete: biele Labello ako každodenná starostlivosť pre každého, Labello Red ako extra starostlivosť a červený odtieň pre ženy.

Obrázok: 1952, Nemecko

1953

Hliníkový obal bol nahradený plastovým vysúvacím obalom, ktorý priniesol farebnejší a modernejší vzhľad.

1958

Pobozkať niekoho s ošetrenými mäkkými perami je úžasné, nemyslíte? - Už v 50. rokoch Labello venovalo pozornosť ženským aj mužským perám.

1963

Mysleli ste si niekedy, že pôvodné vysúvacie puzdro je tak trochu čudné? V 60. rokoch si to v Labello mysleli tiež, preto vynašli nové, praktickejšie otáčacie puzdro. Aby sa ľudia dostali k svojmu vytúženému Labellu, už viac nemuseli používať malíček.

1973

Po prvýkrát sa Labello objavilo v klasickom modrom obale a dostalo vzhľad, ktorý ho definuje dodnes.

Obrázok: 1973, Nemecko

1978

Na trh je uvedené Labello Med s ochranným faktorom voči slnečnému žiareniu a upokojujúcimi prísadami.

Obrázok: 1978, nemecký informačný list

1979

Po prvýkrát sa na trhu objavilo Labello Sun, ktoré pomáhalo chrániť citlivé pery pred slnečnými lúčmi.

1984

Na trh bolo uvedené Labello Camomille, určené ľuďom túžiacim po balzame s prírodnou chuťou a zložením.

Obrázok: 1984, nemecká reklama

1985

Labello Rosé dalo dievčatám prvú farbu na pery s ošetrujúcim charakterom. Rosé je odvtedy veľmi populárne medzi dievčatami a ženami po celom svete.

Obrázok: 1986, nemecký informačný list

1989

Odpoveď na otázku: Ako môžem ochrániť svoje pery, keď sa venujem športom v prírode, vo vode, na slnku alebo v studenom počasí? Uvedené bolo Labello Sport, ktoré predstavuje produkt  špeciálne vyvinutý pre aktívnych jedincov.

Obrázok: 1989, nemecká reklama

1992

Odpoveď na otázku: Ako môžem ochrániť svoje pery, keď sa venujem športom v prírode, vo vode, na slnku alebo v studenom počasí? Uvedené bolo Labello Sport, ktoré predstavuje produkt  špeciálne vyvinutý pre aktívnych jedincov.

Obrázok: 1989, nemecká reklama

1994

Cítili ste niekedy, že Vaše pery sú poškodené, keď trávite čas vonku na snehu? Labello UV Alpin uvedené v roku 1994 s OF 25 a ochranou proti chladu sa stará o Vaše pery, keď lyžujete, snowboardujete, korčuľujete alebo sa inak zabávate vonku počas zimných mesiacov.

1999

V roku 1999 Labello uviedlo 17 balzamov s ovocnými príchuťami, ako napríklad Tropical Shake, Sweet Melon a LemonTwist. Dnešný sortiment zahŕňa Cherry a Strawberry. Labello Vám opakovane ponúka nové ovocné chute, aby ste mohli okúsiť nové moderné farby, vône a chute.

2001

Labello odštartovalo nové tisícročie s perleťou a leskom pre ženské pery, pridávajúc lesk perám i svetu. Toto bol taktiež veľký krok smerom ku kozmetike a pritiahol mnoho mladých dievčat po celom svete.

2004

Pre všetky atraktívne dievčatá Labello uviedlo nový špeciálny lesk "Care Gloss and Shine", ktorý prispieval k žiarivým, mäkkým perám.

2005

Labello uviedlo "efekt zadržiavania vlhkosti" v línii, ktorá opäť prehĺbila starostlivosť o pery. Keďže pery vysychajú v čase, keď sa o ne aktívne nestaráte, Labello udržuje ich vlhkosť pomocou glycerínu, ktorý sa nachádza v pokožke. Vlhkosti taktiež pomáha pomocou nanášania vzácneho oleja z hroznových jadierok, obohateného o vitamín E.

2009

Úžasný príbeh úspechu Labella oslavuje 100 rokov! Labello je viac ako iba značka - Labello je 100 rokov skúseností, prísľub kvalitne ošetrených, mäkkých a krásnych pier. Je to Vaše právo nájsť produkt prispôsobený Vašim potrebám, Vaše právo využiť prírodné zloženie pre zvlhčujúci efekt. Dnes je Labello najpoužívanejší produkt starostlivosti o pery na svete! 100 rokov Labella - pokračujte v bozkávaní!

2011

Labello introduce the first launch of a two-coloured marble stick with the new Vitamin Shake range. Every stick is a unique composition of care and pleasure. Two-tone and full of extras for healthy cared-for lips: intensive moisturizing, UV protection (SPF 10), vitamin power with beauty vitamins C, E and pro vitamin B5, fruit extract with a great taste and a natural hint of color.


Vitamin Shake Cranberry & Raspberry

2013

Experience indulging care: The buttery balm melts on your lips and provides them with intensive long lasting care. Its aroma makes it a unique experience.

Lip Butter Original
Lip Butter Raspberry Rosé
Lip Butter Vanilla & Macadamia

2014

Labello introduces Fruity Shine Watermelon and Peach. Every stick pampers your lips with intensive moisture and an exciting aroma. It gives a touch of delicate color and prettifies your lips with a soft shine.

Fruity Shine Peach
Fruity Shine Watermelon

Sleduj nas

Facebook Instagram YouTube